Kolorowa Lokomotywa ruszyła!

zobacz zdjęcia z warsztatów
12 maja dwadzieścioro dzieci, reprezentujących naszą Gminę rozpoczęło realizację projektu „Kolorowa lokomotywa” W ramach projektu nasze dzieci poznają naszą małą, łódzką ojczyznę. Projekt ma w zamyśle zwiększyć świadomość kulturalną i ekologiczną dzieci, dać okazję do wspólnej nauki poprzez zabawę. W pierwszej części trwania projektu zostaliśmy zaproszeni do Łódzkiego Domu Kultury, gdzie dzieciaki wzięły udział w warsztacie z projektowania ubiorów i elementów scenografii. Zajęcia poprowadziła dr. Ewa Bloom-Kwiatkowska, kierownik Pracowni Zagadnień Scenograficznych ASP. Nasi mali artyści tworzyli kostiumy dla ptasich aktorów.
Po krótkiej przerwie zaproszono nas na drugi warsztat. Tym razem Panie z Muzeum Włókiennictwa, min. artysta plastyk, Agnieszka Frontczak przybliżyły nam technikę filcowania na mokro. Te warsztaty ogromnie przypadły dzieciakom do gustu, pozwoliły na puszczenie wodzów fantazji, ekspresję. Udało nam się stworzyć barwne kwiaty, nauczyć się tworzyć elementy biżuterii z filcu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był bardzo pracowity, ale pouczający dzień.
Następne warsztaty w ramach projektu „Kolorowa lokomotywa” 23 czerwca.
Dowiemy się z nich jak i z czego możemy zrobić papier oraz poznamy techniki wykorzystania różnych rodzajów koronek, tiulu, nici i włóczki. Będzie się działo!
IMG_0059

Author: Kasia Tkacz