Pracownicy GDKzB w Ksawerowie

mgr Ewa Szulbowska

P.O. Dyrektora Gminnego Domu Kultury
z Biblioteką w Ksawerowie

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych z zakresu Organizacji i Zarządzania w Pomocy Społecznej oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi.


Kierownik administracyjno – organizacyjny

Iwona Okruszek

Kobieta do zadań specjalnych, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.

Prawdziwy człowiek orkiestra. Prywatnie kochająca i wspierająca mama.

Instruktorzy

Katarzyna Tkacz

Aktorka. Absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych. Z teatrem i filmem związana od 20 lat.

Społecznik, aktywista, mama.

Magdalena Jaszczak – Birkowska

Magdalena Jaszczak Birkowska instruktor malarstwa, grafik komputerowy

Plastyk/Grafik komputerowy. Od 2013 roku prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku w GDKzB. Absolwentka WSHE w Łodzi na wydziale grafiki komputerowej, Studium Techniki Teatralno – Filmowej, Studium Projektowania Wnętrz.

Olga Fidrysiak – Myszkowska

Olga Fidrysiak - Myszkowska instruktorka Studia Piosenki

Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów, spec. wokalistyka estradowa. Na codzień pracuje jako instruktor śpiewu w ośrodkach kultury i wykładowca akademicki na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Od ponad dwóch lat jest wokalistką pabianickiego Big Bandu Fabryka Wełny, z którym koncertuje. Jest także czynną członkinią Stowarzyszenia „Muzofaktura”.
W dorobku wokalistki znajdują się nagrody i wyróżnienia znaczących festiwal muzycznych w Polsce i za jej granicami.
W 2019 r. wystąpiła w Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka” u boku takich artystów jak Dorota Miśkiewicz, czy Kuba Badach. Olga Fidrysiak reprezentowała kraj między innymi podczas koncertów i festiwali w Rosji, Belgii, Niemczech, FRancji, Estonii, Bułgarii i na Łotwie. Jednym z jej ostatnich sukcesów jest I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Orfeo in Italia”
w Lido di Jesolo (Włochy). Zimą 2020 r. wydała dwa utwory świąteczne „Ślę życzenia” oraz „My holiday with you”.
Obecnie artystka rozpoczęła pracę na debiutancką płytą.

Izabela Wota

Iza Wota instruktorka fitness

Trener personalny, instruktor rekreacji ruchowej, spec. fitness – nowoczesnej formy gimnastyki oraz kulturystyki. Prowadzi zajęcia pilates, zdrowy kręgosłup, fitness. Potrafi zmobilizować grupę do dużego wysiłku. Uwielbia kontakt z ludźmi.

Justyna Kierlik

Prowadzi „English Club”. Absolwentka WSHE w Łodzi wydziału flologia angielska, spec. kulturowa. Ukończyła studia licencjackie, specjalność: nauczanie języka angielskiego w Nauczycielskim Collegium Języków Obcych Uniwerystetu Łódzkiego. Język angielski i kultura krajów anglojęzycznych to jej pasja.

Michał Makulski

MIchał Makulski instruktor zajęć instrumentalnych

Muzyk z wykształcenia, kompozytor i aranżer, ale także pianista, organista, akordeonista, grający również na wielu innych instrumentach. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku kompozycja i aranżacja. Na tej uczelni uzyskał rówież tytuł doktora sztuk muzycznych. Kompozytor muzyki jazzowej, symfonicznej, chóralnej i elektronicznej a także teatralnej i filmowej. Muzyk występujący od ponad dwudziestu lat na scenach w Polsce i za granicą. Wykładowca w Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Pasjonat publicystyki i historii.
Szczęśliwy ojciec czwórki dzieci.

Paweł Kasznicki

Paweł Kasznicki młody mężczyzna,instruktor Zumby

Licencjonowany instruktor: Zumba, Zumba Kids. Należy do światowej organizacji Zumba Instruktor Network. Tancerz. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiał na deskach Szkoły Tańca „Kameleon” w Pabianicach, klubie tańca „Avanti”, Łódzkim Domu Kultury. Pracował jako instruktor
w Szkole Tańca „Image” w Ciechanowie, Szkole Tańca „Kameleon” oraz instruktor tańca na wielu obozach tanecznych dzieci i młodzieży. Absolwent AWF Warszawa, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Igora Sikieryckiego w Woli Zaradzyńskiej.
Uwielbia taniec i wszelkie dyscypliny sportowe.
Osoba otwarta, życzliwa, łatwo nawiązująca kontakty.

Dariusz Maj

Muzyk z zawodu i zamiłowania, gitarzysta, perkusista. Przez wiele lat współpracował z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Bydgoszcz, Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Kraków, estradą warszawską, krakowską, łódzką, Pagartem, ZPRami. Jako muzyk sekcyjny towarzyszący wybitnym polskim artystom estrady. Realizował liczne kontrakty zagraniczne
w Norwegii, Finlandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kuwejcie oraz Niemczech. Laureat wielu nagród na festiwalach krajowych
i międzynarodowych, jazzowych i akordeonowych z zespołem Marcin Janiszewski Band i Kapela Jankiel. Bandlear zespołów Obsession, Merry Go Round, Karuzela.

Pracownicy Biblioteki

Elżbieta Świgulska

Elżbieta Świgulska, kobieta w średnim wieku, blondynka, bibliotekarka

Bibliotekarz z zawodu i zamiłowania. Lubi czytać książki od dziecka. Z biblioteką związana od zawsze. Ma 33 letni staż w Gminnej Biblotece. Osoba otwarta, przyjazna ludziom, łatwo nawiązująca kontakty co przekłada się na kontakt z czytelnikiem.

Andżelika Baj

Od 20 lat związana z Biblioteką w Ksawerowie. Mężatka, mama 3 córek. Mól książkowy, zakochana w Bieszczadach. Instruktor ZHP.

Pracownicy Administacji

Joanna Linke – sekretarka

Anna Lipńska – księgowa

Gabriela Zimoń – Łechtańska – p.o. księgowej

Z wykształcenia technik – ekonomista, w zawodzie od wielu lat. Z zamiłowania dziewiarka, której największą pasją jest tworzenie cudów na szydełku, nawet gier planszowych.

Pracownicy Gospodarczy

Regina Domurad

Ciepła, serdeczna, z sercem na dłoni. Zawodowa tkaczka, zakochana w swoich wnuczkach.

Krzysztof Bialik
Krzysztof Kruk