Drugie spotkanie DKK

Dobre książki i kawa- to motto przyświecające spotkaniom w Dyskusyjnym Klubie Książki 25 lutego po raz drugi, tym razem już stricte o książce dyskutowali klubowicze Ksawerowskiej biblioteki. W doborowym towarzystwie, przy świeżo zaparzonej kawie, czymś do pogryzania zaciekle dyskutowano nad powieścią K. Hosseiniego „Chłopiec z latawcem”.
…ze smutnych historii powstają dobre książki…
W przypadku tej pozycji to najszczersza prawda.
„Chłopiec z latawcem”to powieść Afgańczyka,swego rodzaju sposób na pogodzenie się z własną przeszłością,traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa.
Utwór niezwykle przejmujący,trochę rzewny i sentymentalny. Opowieść o winie  i odkupieniu,  miłości do ojca i ojczyzny. O przyjaźni  historia niezwykle smutna  
i dramatyczna, ale niosąca nadzieje. Po prostu niezwykła.
W tej uroczej pozycji znalazło się tyle wątków do omówienia,że prawie 2-godzinne spotkanie minęło jak „z bicza strzelił”.
Nasi klubowicze to ludzie bardzo otwarci na nowe kulturalne projekty dlatego już w ramach odsapnięcia po zaciekłej dyskusji, moderator przybliżył zainteresowanym projekty, które są dziełem zespołu naszego Domu kultury i zaprosił do czynnego udziału.
 

Jeśli kogoś zainteresowała tematyka powieści,biblioteka zaprasza.

Posiadamy ją w swoim księgozbiorze.

Author: Kasia Tkacz