Sprawozdanie z pierwszego spotkania DKK

Spotkanie odbyło się 28 stycznia o godz. 18:00 w czytelni Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie, brało w nim udział 9 osób, w tym 7 uczestników DKK. Ogółem Dyskusyjny Klub Książki w Ksawerowie liczy 12 osób. Było to spotkanie organizacyjne. Bibliotekarki – moderatorzy Dyskusyjnego Klubu Książki, pani Dyrektor Domu Kultury – Maria Wrzos- Meus przedstawiły założenia działania DKK oraz całoroczny plan działalności kulturalnej biblioteki.

Omówiliśmy projekty, które będą realizowane w 2013 roku: „Rozpracuj to z Biblioteką” oraz „Od juniora do seniora”. Zachęciliśmy członków DKK do udziału w projektach.
Zasygnalizowano, że Biblioteka planuje rozszerzyć dostęp do książek po przez zakup audiobooków. Członkowie DKK wymienili różne pomysłu co do wpływów książek do naszej Biblioteki: zakup, dary od czytelników, wzajemna wymiana książek do czytania z domowych biblioteczek.
Następnie uczestnicy spotkania (6 pań i 1 pan) podzielili się z nami swoimi upodobaniami czytelniczymi. Trwała ożywiona dyskusja na temat ulubionych powieści polskich i obcych autorów.
Wymieniono lektury: Kobo- Abe „Kobieta z wydm”, Rybałtowska Barbara- Saga: „Bez pożegnania”, Ligocka Roma „Dziewczyna w czerwonym płaszczyku”, James Jones ” Stąd do wieczności”, Krajewski Janusz „Bikini”, Larsson Stieg – trylogia „Milenium” i inne.
Podczas spotkania zostały rozdane książki do przeczytania na następne spotkanie dyskusyjne – powieści zalecane przez Instytut Książki w ramach DKK.
Tak właśnie w miłej atmosferze, w pięknej scenerii naszej czytelni minęły 2 godziny spotkania miłośników książek.
Ustalono następny termin spotkania – 25 luty (poniedziałek) godz. 18:00. Porozmawiamy o książce Hasseini Kheled „Chłopiec z latawcem”.
Wszystkie informacje na temat Dyskusyjnego Klubu Książki w Ksawerowie zamieszczane będą na łamach strony internetowej.
 

Author: Kasia Tkacz