Karnawałowe Rytmy

wykonawcy
W dniu dzisiejszym gościliśmy uczniów Szkoły Muzycznej w Pabianicach. Utalentowana młodzież wystąpiła w audycji muzycznej „Karnawałowe Rytmy”. Wśród wykonawców byli również mieszkańcy Ksawerowa, którzy swoje talenty szlifują w sekcji Orkiestry Dętej w naszym Domu Kultury. Młodzi artyści wystąpili przed uczniami Szkoły Podstawowej z Woli Zaradzyńskiej oraz młodzieżą z Gimnazjum w Ksawerowie.
Audycję prowadziły panie: Ewa Wróbel oraz Gabriela Fogel, które wprowadziły widownię    w przepiękny i zmysłowy świat muzyki.
Program był tak ułożony aby dzieci mogły usłyszeć brzmienie jak największej ilości instrumentów od klawiszowych poprzez smyczkowe do dętych.
Katarzyna Mandat grając na fortepianie przedstawiła nam Neapolitańską Piosenkę „Wróć do Sorrento” Ernesta Curtisa.
Dariusz Kopka zaprezentował nam piękne brzmienie akordeonu w utworze „Scherzo”  W. Dikusanowa.
Aleksandra Madaj na flecie wygrała nam „Irlandkę” C. Bollinga.
Każdemu z widowni zapadł w pamięć występ Adama Ostrowskiego, który na fagocie zagrał „Striellata” E. Wolfa Ferrari.
Nie lada gratką dla uszu było wykonanie młodej Angeliki Małeckiej, która na trąbce zaprezentowała najpiękniejsze brzmienie „Bop’ Goes the Weasel” J. Rea.
Dominika Rubik pozwoliła nam oderwać nogi od parkietu a to za sprawą „Marsza cygańskiego” O. Riedinga. Nie często słyszy się ten utwór wykonywany na skrzypcach.
Kamil Majewski brzmieniem gitary zaprezentował nam „Blue Samba” Honghtona.
Laureat wielu konkursów muzycznych, Robert Chlebnicki zagrał na oboju przepiękny utwór „Summertime” G. Gershwina.
Na koniec tej jakże pięknej lekcji muzyki mieliśmy przyjemność zobaczyć duet Kacper Grzybowski – puzon i Katarzyna Mandat – pianino w utworze „Bauern – Walzer” G. Fuhlischa.
Tak profesjonalnie przygotowanych audycji muzycznych chciał by się słuchać i słuchać….
dominika-rubiakadam-ostrowski-424x640akordeon-424x640aleksandra-madajangelika-malecka-640x424gitara-424x640katarzyna-mandat-640x424puzon-424x640

Author: Kasia Tkacz