Festyn Rodzinny

Z okazji obchodów 20-lecia utworzenia Gminy Ksawerów w minioną sobotę
w Ksawerowie odbył się Festyn Rodzinny pod patronatem Wójta Adama Topolskiego. Od godziny 13:00 na mieszkańców czekały liczne atrakcje: dmuchane miasteczko, animacje dla dzieci organizowane przez 90 – PDH Pabianice Wórewask, jazdy próbne autami Mitsubishi oraz konkursy z wieloma nagrodami. Wszyscy mogli poczęstować się pyszną grochówką
z Komendy Powiatowej PSP w Pabianicach. W tracie Festynu na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Widzewie, Przedszkola Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus w Ksawerowie oraz oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej. Zaraz po nich wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ksawerowie.
Swój blok artystyczny zaprezentowali uczestnicy zajęć GDKzB w Ksawerowie: orkiestra dęta, wokaliści, kabaret, sekcje fitness i zumby. Nie zabrakło również kramików oraz stoisk z rękodziełem GDKzB oraz ŚDS w Ksawerowie. Odbył się również pokaz strażacki strażaków OSP w Woli Zaradzyńskiej. W trakcie imprezy wręczono nagrody w konkursie
„Dbaj o swoje wykształcenie nie popadaj w uzależnienie” organizowanego przez GOPS w Ksawerowie. Wójt Adam Topolski wręczył również pamiątkowe zdjęcia  parom małżeńskim, które w tym roku otrzymały medale za długoletnie pożycie małżeńskie.
O godzinie 18:00 rozpoczął się wyczekiwany koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Jorrgus. Na koniec wystąpił Pabianicki zespół Crazy, który do końca imprezy bawił mieszkańców Ksawerowa.

Author: Kasia Tkacz