Jesienne DKK

Pierwsze w tym sezonie kulturalnym ,wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zgromadziło w naszej niewielkiej czytelni wszystkich 14 uczestników. Po dwumiesięcznej przerwie tematów do dyskusji nie brakowało. Wszyscy chcieli podzielić się wrażeniami po przeczytaniu wakacyjnych pozycji książkowych a także musieliśmy znaleźć czas na opowieści z wrocławskiego Woodstocku Literackiego. Kiedy emocje odrobinę zmalały wróciliśmy do meritum spotkania a mianowicie do rozmowy o książce Marka Krajewskiego „Rzeki Hadesu” 
Rzeki Hadesu to trzecia po Eryniach i Liczbach Charona część trylogii o Edwardzie Popielskim.
Kiedy w roku 1946 ginie dziewczynka i powtarza się scenariusz sprzed jedenastu lat, kiedy porwano i zgwałcono młodziutką córkę lwowskiego króla podziemi Popielski musi dokończyć śledztwo z przeszłości. Zbrodnia z 1933 roku musi zostać wyjaśniona – to jedyna szansa na przeżycie byłego komisarza i jego kuzynki.
Wszyscy nasi Klubowicze byli bardzo poruszeni powieścią choć lektura, ze względu na archaiczny język sprawiła nieco kłopotu. Wielu z nas z pewnością sięgnie po inne utwory tego autora.
Następne, październikowe spotkanie odbędzie się 17 października o 18.00 w czytelni Domu Kultury.

 

Author: Kasia Tkacz