Gra Czytelnicza

ksawerowska-gra-czytelnicza

Odszukiwanie tajnego hasła, tworzenie magicznych zaklęć, odczarowywanie i uwalnianie towarzyszy zabaw, sprawdzenie umiejętności pracy w grupie : to tylko niewielka część zadań, które czekały na klasy 5 Szkół Podstawowych naszej Gminy w pierwszej Gminnej Grze Czytelniczej.
Gra ta, to wynik kilkumiesięcznej współpracy P. Marzeny Martynowskiej z Biblioteki Szkolnej SP im. dr. H. Jordana w Ksawerowie i bibliotekarek Gminnego Domu Kultury z Biblioteką Pań Andżeliki Baj i Elżbiety Świgulskiej.
Celem , jaki przyświecał bibliotekarkom organizującym tą imprezę, było pokazanie dzieciom ,że fabuła powieści może być wspaniałym wyjściem do wszechstronnych zabaw a także w tym konkretnym przypadku przybliżyć młodzieży cykl powieści Brandona Mull’a „ Baśniobór” .
Gra wymagała wszechstronności i sporej kondycji fizycznej. Oparta była na rywalizacji, wzięło w niej udział 8 zespołów z czterech klas 5.Klasyfikacja dotyczyła jednak całej klasy.
Tegoroczną grę o włos wygrała klasa 5a reprezentująca Szkołę Podstawową w Ksawerowie
deklasując 3 punktami klasę piątą Szkoły Podstawowej im. I. Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej.

Organizatorki Gry pragną szczególnie podziękować osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie: pracownikom Domu Kultury oraz nauczycielkom, które dzielnie wspierały zmagania swoich wychowanków!
Dziękujemy !

 

Author: Kasia Tkacz