KONCERT NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII MUSICALOWYCH NA WERNISAŻU WYSTAWY POPLENEROWEJ

arie-musicalowe

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć: 
wystawa malarska oraz koncert „Najpiękniejsze arie musicalowe świata”. 
https://picasaweb.google.com/104232001851946…/18Kwietnia2016

KONCERT NAJPIĘKNIEJSZYCH ARII MUSICALOWYCH NA WERNISAŻU WYSTAWY POPLENEROWEJ

Starsza grupa Studia Piosenki Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie zabrała publiczność w zupełnie wyjątkową podróż do pełnego magii świata musicali. Podczas koncertu usłyszeliśmy najznamienitsze arie, znane nie tylko z naszych polskich scen teatralnych, ale przede wszystkim z Broadway ‘u, West End’u, a także z telewizji. Musical jest jedyną rdzennie amerykańską formą teatralną, która dzięki Stanom Zjednoczonym stała się popularna na całym świecie. U źródeł musicalu leżą przede wszystkim gatunki takie jak: wodewil, rewia, burleska i minstrel show. Inicjatorką koncertu była Olga Fidrysiak-instruktorka studia piosenki. Słuchacze docenili kunszt artystyczny wokalistów sowicie nagradzając Ich występy brawami.

Joanna Kabula 
Karolina Nowak 
Julia Nykiś 
Paulina Suchcicka, 
Natalia Hibner, Weronika Gajdzicka, 
Bożena Krawczyńska, Piotr Zając i Karol Walkiewicz
Tego wieczoru na zaproszonych gości i mieszkańców czekała jeszcze jedna niespodzianka-wernisaż pięknej wystawy poplenerowej przygotowanej przez artystów pochodzących z całej Polski, którzy uwiecznili na płótnach ciekawe i klimatyczne miejsca powiatu opoczyńskiego. To już 8 edycja projektu zainicjowanego przez Andrzeja i Wiesię Cieślików z Konstantynowa łódzkiego.
W plenerze brali udział mieszkańcy naszej gminy: Zbyszek Rochala, Agnieszka Hoja i Magdalena Birkowska. Wystawa zgromadziła wielu gości z całego województwa łódzkiego. 72 dzieła można jeszcze oglądać w domu kultury do końca kwietnia.

 

Author: Kasia Tkacz