Romantycznie…

DSC_0224
Piąty i zarazem ostatni dzień półkolonii zorganizowanych przez GDKzB upłynął romantycznie i uroczo. A to za sprawą miejsc w jakich byliśmy. Na koniec turnusu, zostawiliśmy najbardziej romantyczny park jaki znam – Arkadia. Mogły o tym świadczyć sesje fotograficzne nowożeńców. Mijane przez Nas pary były nagradzane gromkimi brawami. Na miejscu, w Arkadii podzieleni na dwie grupy ruszyliśmy za panią przewodni na lekcję ” Życie starożytnych Rzymian”. Zajęcia były integracyjne, dzieci pracując w grupach rozwiązywały karty pracy, krocząc alejkami pełnymi starożytnych rzeźb, posągów, budowli. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o minionych latach oraz właścicielce ziem po których stąpaliśmy – Helenie Radziwiłłównie. Zobaczyliśmy najważniejsze punkty w Parku: Grotę Sybilli, Przybytek Arcykapłana, Świątynię Diany i wiele innych.
Dzieci z zapartym tchem wsłuchiwały się w opowiadane historie. Czasy antyczne dla niektórych stały się tematem do rozmów na długo. W trakcie spaceru, pierwsza grupa dotarła do Nagrobka na Topolowej Wyspie. Tam nie spodziewanie wyłonił się, za pomnika ogrodnik, urzeczony naszą kulturą i zachowaniem opowiedział nam o Topolowej Wyspie, Helenie oraz pobliskich ruinach. Niby zwykły ogrodnik a jednak najlepszy przewodni. Pasja, miłość do tego magicznego miejsca ujęła Nas Wszystkich. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do autokaru by spacerować dalej ścieżkami Radziwiłłów. W Nieborowie zobaczyliśmy przypałacowe ogrody, ogródki oraz oranżerię. Podczas lekcji ” Życie drzew” zapoznaliśmy się wieloma gatunkami drzew, roślin, które zdobią nieborowskie ziemie.
Jak My lubimy niespodzianki, lody w restauracji – czy to nie kulturalnie? Jak to mawiał Kacper: ” w końcu jesteśmy z Domu Kultury”.
…i do Domu Kultury powróciliśmy szczęśliwi, zadowoleni…
nasze zdjęcia

Author: Kasia Tkacz