Agnieszka Hoja – wernisaż

Agnieszka Hoja wernisaż
W miniony czwartek odbył się w Domu Kultury wernisaż, nie byle jaki. Naszym gościem nie po raz pierwszy była młoda, utalentowana ksawerowianka Agnieszka Hoja. Mimo młodego wieku Nasza artystka tworzy swoje prace w nurcie impresjonistyczno – ekspresyjnym. Wśród prac znalazły się również szkice architektoniczne, które przybliżają Agnieszkę do jej wymarzonego (jak na razie) kierunku studiów.
Wernisaż rozpoczął się od wzruszających słów o bohaterce wieczoru. Przemawiała dyrektor Domu Kultury Maria Wrzos – Meus oraz wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski. Ciepłym słowom i gratulacjom nie było końca. Na koniec, co było zapewne zaskoczeniem dla pani Agnieszki była krótka refleksja na temat ulotności chwil – pani Małgorzaty Koperek Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej. To właśnie w tej Szkole odkryto talent i ukierunkowano na właściwy tor. Będąc na sali i bacznie obserwując reakcje zgromadzonych gości – nie jednej osobie zakręciła się łza, w końcu „piękne kaczątko przerodziło się w zdolnego i utalentowanego łabędzia”. Wieczór ten uświetniła swym przepięknym występem wokalistka młodego pokolenia Dominika Rydz – Kancler. Było pięknie i wzruszająco. Dwa talenty na jednej scenie.
Gdy ucichły brawa, rozpoczął się wernisaż, sala bankietowa pękała w szwach od gości i pięknych kwiatów. Życzymy dalszych sukcesów.
DSC_0786

Author: Kasia Tkacz