Dni Gminy Ksawerów 2015 r.

DSC_0047
Czerwcowe obchody gminnego święta w Ksawerowie – to już tradycja. Jest to wspaniała okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu w plenerze w towarzystwie rodzin i sąsiadów. Czas zabawy i radości dla mieszkańców, w każdym wieku ma również wartość integracyjną. Takie spotkania lokalnej społeczności pozwalają lepiej się poznać, stwarzają możliwość przeglądu artystycznych poczynań mieszkańców. Były występy przedszkolaków i uczniów wszystkich placówek w gminie. W nowych strojach i z nowym repertuarem zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta. Nie zabrakło występów kabaretu Xawery, koncertu wokalistów i tancerzy, na co dzień działających w Domu Kultury.
Atrakcją wieczoru był zespół The King’s Friends, który brawurowo wykonał największe przeboje króla rock and rolla-Elvisa Presleya. Do tańca porwał również rodzimy zespół-Comix. Wśród uczestników imprezy rozlosowano atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Nagrodą główną był piękny rower- prosto z salonu rowerowego przy ulicy Warszawskiej. Wójt Gminy częstował pyszną grochówką, przygotowaną w tradycyjny sposób w kotle, opalanym drewnem. Na dzieci czekało bardzo pokaźne dmuchane wesołe miasteczko, z którego milusińscy mogli korzystać do woli i bezpłatnie. Równocześnie odbywały się warsztaty kreatywności i wyobraźni. Firma Soldent zaprzyjaźniała najmłodszych z gabinetami dentystycznymi. Swoje stoisko miał również Klub Polskiej Sztuki Walki-Signum Polonicum z Ksawerowa oraz Grupa Rekonstrukcyjna „Strzelców Kaniowskich” z Łodzi. Bardzo dużym powodzeniem cieszył się pokaz ratunkowy Straży Pożarnej z Woli Zaradzyńskiej.
Prace artystyczne zaprezentowali uczestnicy zajęć rękodzielniczych z Domu Kultury i Środowiskowego Domu Samopomocy. Tegoroczna impreza była bardzo udana i mimo chłodnej aury zgromadziła tłumy mieszkańców.
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom i darczyńcom, dzięki którym Święto Gminy Ksawerów miało tak atrakcyjny wymiar.
galeria zdjęć

Author: Kasia Tkacz