Złota Amelka

DSC_0272
W dniach 22- 23 maja po raz 49-ty odbył się Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki „Tomaszowska Wiosna” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starosty Tomaszowskiego, Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Podsumowanie konkursu i koncert laureatów po raz pierwszy odbył się na specjalnie przygotowanej scenie w centrum miasta na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.
Festiwal corocznie gromadzi wielu utalentowanych młodych wokalistów z różnych zakątków naszego kraju. Do finału zapraszani są najlepsi artyści w wieku od 6 do 20 lat, zakwalifikowani przez jury na postawie nadsyłanych płyt CD.
Wśród ścisłego grona laureatów znalazła się 10-letnia wokalistka Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie – Amelka Lubecka, która wyśpiewała I nagrodę. Amelka zaśpiewała „Różową piosenkę” z takim wdziękiem i wirtuozerią, że udało jej się pokonać konkurencję z innych uznanych ośrodków wokalnych w Polsce. Oprócz Amelki w finale zaśpiewały również Paulina Suchcicka, Karolina Nowak i Julka Nykiś. Dziewczęta będzie można usłyszeć podczas Dni Powiatu oraz Dni Gminy Ksawerów, a także 1 czerwca podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka.
DSCF2281
DSCF2273

Author: Kasia Tkacz