Smyki dla muzyki

koncert7 (1)
Mali, średni i całkiem duzi wirtuozi skrzypiec, zaszczycili swoją obecnością nasz Dom Kultury. Opiekunem, aranżerem i nauczycielem “Smyków” jest Andrzej Klemba-pozytywnie zakręcony, charyzmatyczny i uwielbiany przez dzieci wzór do naśladowania. Pracuje z młodymi artystami wg. metody Suzuki.
Metoda Suzuki, której twórcą był jeden z najwybitniejszych pedagogów XX wieku Shinichi Suzuki, jest nauczaniem muzyki, filozofią i przede wszystkim drogą do duchowego i intelektualnego rozwoju. Ten niezwykle skromny człowiek, ponad wszystko kochający dzieci uważał, że wszystkie są jednakowo zdolne a ich talent może rozwinąć się, jeśli tylko będą przebywać w sprzyjającym środowisku”.
To „sprzyjające środowisko” to najbliższa rodzina a więc rodzice, dziadkowie, których nieustający entuzjazm przy zdobywaniu kolejnych umiejętności, dopinguje ich pociechę do dalszego wysiłku. Właśnie przy pomocy troskliwej i motywującej rodziny oraz pedagoga – nauczyciela, dziecko może rozwijać swój talent muzyczny, ale i także plastyczny, ruchowy oraz językowy. Wzbogacać swoją osobowość by stać się w przyszłości wartościowym człowiekiem. Shinichi Suzuki często powtarzał, że „Tam gdzie jest miłość, wiele można osiągnąć”. Dzieci w sposób naturalny “od kołyski”, obcują z instrumentem. Wzrastają z nim i staje się on częścią ich życia. Rodzice czynnie uczestniczą we wspólnym muzykowaniu. Dziecko rozwija się, uczy się wrażliwości muzycznej, spędza wartościowo czas z najbliższymi i bez stresu rozwija swój potencjał artystyczny.
Sobotnie popołudnie w Domu Kultury, spędzone w niezwykłej, radosnej atmosferze, było niezapomnianym, twórczym, kulturalnym i aktywnym spędzeniem czasu wolnego, w rodzinnym gronie. Serdecznie dziękujemy za wspaniały koncert.
galeria zdjęć z koncertu

Author: Kasia Tkacz