Koncert „Otwórzmy serca” – fotogaleria

„Otworzyli serca” na słabszy świat
26-ciu potencjalnych dawców szpiku kostnego zarejestrowało się w czasie akcji „Otwórzmy serca” organizowanej przez Fundację SKMS oraz Gminny Dom Kultury z Biblioteką , która odbyła się w dniu 20 lutego 2015r w Ksawerowie. Wraz z każdą nowo zarejestrowaną osobą, której pobrano profil DNA do bazy dawców, wzrasta szansa dla chorych na białaczkę w znalezieniu genetycznej siostry lub brata.
W czasie akcji odbył się klimatyczny koncert w wykonaniu wokalistów domu kultury, który wprowadził słuchaczy w nastój nostalgii i refleksji, nad potrzebą dzielenia się zdrowiem z potrzebującymi.
Wzruszająca opowieść dawcy-Mirosława Wlazły z Ksawerowa, który oddał swoje komórki macierzyste chorej na białaczkę kobiecie, spotkała się z wielkim szacunkiem i aprobatą. Pan Mirosław opowiedział o swoich doświadczeniach dawcy. Opowiedział również o więzi emocjonalnej jaka nawiązała się pomiędzy Nim, a chora na białaczkę kobietą, której uratował życie.
W czasie koncertu wręczono również nagrody laureatom konkursu na spot reklamowy, zachęcający do rejestrowania się potencjalnych dawców. W konkursie wzięła udział młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu pabianickiego. I nagroda przypadła w udziale Zespołowi Szkół nr.3 im .Legionistów Miasta Pabianice w składzie: Nicoletta Lajn, Paulina Szymak i Monika Wołosz.
II miejsce wywalczył zespół z Gimnazjum w Ksawerowie-Adam Szeler ,Julia Kurasik, Agata Cieciorowska, Natalia Hibner, Wiktoria Morawska ,Martyna Kokot, Katarzyna Palczewska, Aleksandra Seliga, Daniel Pierzchała, Weronika Podobińska, Patrycja Rypalska, Jakub Szczerbiński oraz Elżbieta Kuśmierek. Laureatami III miejsca zostali: Krzysztof Bartosik i Jakub Konieczny z Zespołu Szkół nr.1 im. Jana Kilińskiego w Pabianicach, oraz Diana Rosińska, Kamil Ogórek, Mateusz Sołtysiński, Tomasz Malinowski- z Zespołu Szkół nr. 3 w Pabianicach. Wyróżnienie otrzymała drużyna 90 PDH „Wórewask” z Ksawerowa.
Nagrody dla laureatów ufundowali Wójt Gminy Ksawerów-Adam Topolski, Apteka Medicor z Pabianic Pani Bożena Kabza, oraz sklep Fotoaparaciki.
Organizatorzy akcji serdecznie dziękują potencjalnym dawcom szpiku, fundatorom nagród, uczestnikom akcji oraz artystom.
Galeria zdjęć

Author: Kasia Tkacz