Niezwykle udana premiera

DSC_8020
Bardzo żywe reakcje i odczucia publiczności wywołała kolejna ,już piąta premiera w GDKzB. Tym razem był to spektakl ze starannie dobranym tekstem, z zasobów bardzo interesującej pisarki i dziennikarki-Izabelli Degórskiej p.t. „Ballada na 3 biurka” – w reżyserii Moniki Marek. Pomysł wystawienia właśnie tej sztuki był strzałem w dziesiątkę.
To zabawna historia, bardzo mocno osadzona w realiach Polskich. Zacofany bank,, w którym żądzą stare układy, nie jest w stanie podołać nowym standardom i potrzebom współczesności. Trzy pokolenia kobiet, które boją się o utracę posady rywalizując o swoje pozycje, stwarzają humorystyczne kreacje charakterystyczne dla minionej epoki.
Nasze bohaterki tkwią mentalnie w poprzednim ustroju., mimo, iż ich kompetencje i umiejętności wzbudzają wiele zastrzeżeń. W role pracownic banku fenomenalnie wcieliły się: Bożena Krawczyńska, Iza Wota oraz Ola Błaszczyk. W roli dyrektora banku mogliśmy podziwiać wszechstronnego Mariana Kaletę.
Przedstawienie miało charakter kameralny, gdyż brało w nim udział ‘tylko” 6 aktorów. Porwali jednak widownię swoim magicznym kontaktem z publicznością oraz dynamiczną i żywiołową grą.
Sala kominkowa w domu kultury „pękała w szwach”. Publiczność nagrodziła spektakl owacją na stojąco. Jak na premierę przystało nie zabrakło kwiatów, gratulacji i słodkiego poczęstunku dla widzów. Następny spektakl odbędzie się już 5 grudnia.

Author: Kasia Tkacz