Odkrywamy skarbiec regionu

DSC_7317
12 października mieszkańcy gminy –uczestnicy projektu “Klejnoty łódzkiego” realizowanego we współorganizacji z Łódzkim Domem Kultury, odwiedzili Teatr Powszechny w Łodzi.
Obejrzeliśmy świetną, współczesną komedię Raya Cooneya- “Hotel Minister”, którego premiera odbyła się zaledwie o dzień wcześniej.
Uczestnicy projektu bawili się doskonale, doceniając grę aktorską i humor sytuacyjny. Z pobytu w Teatrze, powstaną recenzje i przemyślenia, zachęcające do częstszego korzystania z zasobów kulturalnych Łodzi.
Po spektaklu udaliśmy się na Plac Wolności i ulice Piotrkowską, gdzie odbywał się właśnie Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła. Spacer po zaczarowanej Łodzi i magiczny pokaz świetlny, na ośmiokątnym Placu Wolności, był fantastycznym przeżyciem i podróżą do świata wyobraźni. To już IV edycja tego festiwalu, a dopiero w tym roku nasi mieszkańcy mieli okazję w nim uczestniczyć. Publiczne przestrzenie, łódzka architektura, instalacje świetlne i wielkoformatowe projekcje okazały się unikatowym klejnotem Łodzi.
Na uczestników projektu czeka jeszcze wiele atrakcji…..

Author: Kasia Tkacz