Agnieszka Hoja – wernisaż wystawy


Agnieszka na wystawie

W Gminnym Domu Kultury odbył się niecodzienny wernisaż wystawy. Niezwykły za sprawą młodej, utalentowanej artystki-malarki. Agnieszka Hoja, szesnastoletnia uczennica I LO w Pabianicach, absolwentka szkoły podstawowej w Woli Zaradzyńskiej i Gimnazjum w Ksawerowie ,zachwyciła wszystkich swymi dojrzałymi i ciekawymi pracami. Na koncie Agnieszki znajdują się liczne wystawy m.in. w galerii Abakus w Warszawie oraz Sali Rycerskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Prace mogliśmy również podziwiać na indywidualnych wystawach w Szkole Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej, Gimnazjum w Ksawerowie oraz na Dniach Ksawerowa.


Agnieszka Hoja jest nietuzinkową osobą, w tak młodym wieku za swoją pracę i pasję jaką jest malarstwo została niejednokrotnie nagrodzona. Od 2009 roku jest podopieczną Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Wybitnie Uzdolnionych, który daje szanse rozwoju zdolności młodym ludziom poprzez organizowanie plenerów oraz stypendystką fundacji Orlen „Dar Serca”.
Agnieszka Hoja na swym wernisażu skupiła wokół siebie liczne grono miłośników malarstwa. Było pięknie, kwiaty, podziękowania i życzenia, złożone przez wójta Gminy Ksawerów Adama Topolskiego oraz przewodniczącą Rady Gminy Marię Wróbel. Agnieszka chętnie dzieli się swoim talentem z młodszymi mieszkańcami naszej gminy .Jako wolontariuszka współprowadzi zajęcia plastyczne w domu kultury.

Author: Kasia Tkacz