GDKzB w Łódźkim Se-Ma-Forze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 
Kolejna kartka dziennika „pokładowego” Wakacje z Domem Kultury – zapisana.
Dziś nasi podopieczni zwiedzali muzeum animacji Se-Ma-For. Panie przewodniczki przeprowadziły nas przez muzeum. Dzieci dowiedziały się, jakie są, już od 1946 roku, sposoby animacji. Aż trudno uwierzyć, ale od tego czasu Łódzki Se-Ma- For zrealizował 1400 filmów w tym 800 lalkowych. Nasi milusińscy byli zachwyceni pokazami animacji. Należy nadmienić, że sami stali się na kilka minut aktorami i animatorami. Na scenografii z nagrodzonego Oskarem filmu „Tango” mogli nagrać sekundowy kadr.
Jedną sekundę filmu nagrywaliśmy około 5 minut. Nie ma, co się dziwić, że tak długo, gdyż  „Tango”, film trwający 8, 12 min był realizowany przez około 12 miesięcy. Na zakończenie naszego pobytu czekała nas nie lada gratka, przedpremierowy pokaz pięciu odcinków nowej animacyjnej produkcji” Parauszek i przyjaciele”. Dzieci jak i opiekunowi byli zachwyceni, bajką pełną zabawnych historii, z których każda kończy się morałem.
Po opuszczeniu Se-Ma-Fora udaliśmy się na spacer do parku im. Henryka Sienkiewicza, w którym zamieszkała rzeźba Plastusia. Był czas na zdjęcia i łapanie za nosek Plastusia – na szczęście.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Podczas tegorocznych wakacji zobaczymy jeszcze kilka bajkowych przyjaciół, którzy znajdują się na trasie naszych wycieczek.
https://picasaweb.google.com/103656101670566976189/SeMaFor

Author: Kasia Tkacz