IMPREZA EKOLOGICZNA pod hasłem” CHOĆ PRZEDSZKOLAK JEST NIEDUŻY TO PRZYRODZIE WIE JAK SŁUŻYĆ”

Środa – piątego czerwca – w ten smutny, pochmurny poranek w naszym Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie odbyły się ciekawe, wesołe zajęcia dla „Zerówkowiczów”ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Jordana w Ksawerowie .
Biblioteka i sekcja plastyczna przygotowały dla dzieci „imprezę” mającą na celu : przekazanie im wiedzy ekologicznej ,kształtowanie nawyków proekologicznych w środowisku szkolnym i rodzinnym .Bibliotekarka powitała przedszkolaków słowami – Listu dla dzieci od ”Przyrody”. Potem poprzez wspólną zabawę : w segregację odpadów ,rozwiązywanie: zagadek i rebusów o przyrodzie, Quizu ekologicznego – dzieci uczyły się szacunku do przyrody .Nie zabrakło też zabaw ruchowych – dzieci naśladowały ruchy zwierząt i ich głosy.
Wszystko odbyło się w oparciu o książkę: czytane przez Panią Elę z biblioteki i panią Emilkę od zajęć plastycznych wiersze i opowiadania o przyrodzie .W trakcie zajęć wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne- pięknego wiosennego kwiatka„ Stokrotkę”. Uwieńczeniem zajęć ekologicznych było „Pasowanie na Przyjaciela Przyrody”. Dzieci wróciły do szkoły na dalsze zajęcia z uśmiechem na twarzy i z emblematami z napisem ”PRZYJACIEL PRZYRODY”

Author: Kasia Tkacz