Relacja z wyjazdu do Centrum Nauki Kopernik

15 marca 2013 roku odbyła się wycieczka, uczestników projektu „Od juniora do seniora”, do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Uważam, że tak jak każdy Polak przynajmniej raz powinien być na Wawelu, tak też przynajmniej raz w Centrum Nauki Kopernik. To trzeba zobaczyć koniecznie! Jest to placówka,gdzie każdy może wszystkiego dotknąć, wykonać doświadczenie, przeprowadzić mniej lub bardziej udany eksperyment.


Kiedy się czegoś nie wie, do dyspozycji mamy animatorów obsługujących  Centrum, którzy pełnią rolę ekspertów. Chętnie odpowiadają na każde nasze wątpliwości i pomagają zrozumieć zjawiska naukowe. Łatwo odnaleźć ekspertów, gdyż są ubrani w czerwone koszulki z logo. Cały dzień pobytu to i tak mało, aby poznać wszystko, zwłaszcza, że mamy jeszcze do dyspozycji Planetarium – Niebo Kopernika. Organizatorzy wycieczki zapewnili nam również smaczny posiłek (na terenie Centrum znajduje się restauracja). Po obiedzie dalszy ciąg zwiedzania a na zakończenie seans w Planetarium.
Wieczorem wróciliśmy do Ksawerowa pełni wrażeń i emocji oraz wspomnień ze wspaniale spędzonego wspólnie czasu. Ponieważ program przewiduje jeszcze inne ciekawe atrakcje: warsztaty ceramiczne, teatralne, komputerowe itp. z niecierpliwością czekam na najbliższe spotkanie.

Marian Kaleta

Author: Kasia Tkacz