Największy Pluszowy miś w Gminie Wybrany!!!


Kto z nas nie ma, bądź nie miał w dzieciństwie ukochanego misia? Małego, burego,  z naderwanym uchem, kudłatego, w kratkę i bez oka? Nieważne jaki, ważne, że dodawał otuchy, dawał bezpieczeństwo i uśmiech, gdy w sercu rodził się smutek.Pluszowy miś okazał się tak ważny, że doczekał się swojego wielkiego święta.
25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji Biblioteka Domu Kultury w Ksawerowie zorganizowała na przełomie listopada i grudnia cykl imprez kierowanych do dzieci, których głównym celem było poznanie historii pluszowego misia, rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą i kształtowanie poczucia konieczności poszanowania zabawek.

Punktem specjalnym obchodów był konkurs „Na największego misia w Gminie Ksawerów”. Do biblioteki trafiło kilkanaście misiów, z których każdy mierzył ponad metr. Natomiast bezkonkurencyjny okazał się miś TEODOR, na co dzień mieszkający przy łóżku Zuzi Naturalny. Drugi, niewiele mniejszy, to BARNABA miś Julki i Karolinki Smeli. Trzecie zasłużone miejsce zajął beżowy miś Patrycji Mach.
Wszystkie dzieci i ich misie gościły w bibliotece 10 grudnia, gdzie wręczono nagrody  i poczęstowano „misiowymi” smakołykami.
Bardzo miło nam dodać,że na spotkanie przybył także Pan Wójt  Adam Topolski,który osobiście pogratulował laureatom i wziął udział w „misiowej” sesji zdjęciowej.
Panie bibliotekarki jeszcze raz dziękują za pyszną zabawę i zapraszają ponownie do odwiedzenie biblioteki!
 

Author: Kasia Tkacz