Dom Kultury w Ksawerowie

 

Dom Kultury w Ksawerowie to miejsce spotkań wielu pokoleń. Jest to miejsce stworzone z myślą o mieszkańcach gminy Ksawerów.
W malowniczych wnętrzach willi Rudolfa Hoffmana, dzieci, młodzież oraz dorośli mogą brać udział w zajęciach, które rozwijają ich pasje oraz pozwalają nabyć witalności.

 

Począwszy od zajęć plastycznych dla dzieci organizowane są również zajęcia dla dorosłych z Agnieszką Hoją, laureatką wielu prestiżowych nagród plastycznych. Można zmierzyć się również z zajęciami wokalnymi oraz muzycznymi: gra na flecie, orkiestra dęta, gra na gitarze.
W ramach działalności Domu Kultury w Ksawerowie działa również Akademia Wyobraźni „Szkatułka” skupiająca dzieci przedszkole. Proponowane zajęcia dają radość tworzenia jak i wewnętrzną harmonię po przez rozwijanie wyobraźni i zdolności manualno – rytmicznych.  Możemy również pochwalić się Akademią Krasnoludka, w której najmłodsi mieszkańcy Ksawerowa stawiają swoje pierwsze kroki w świecie plastyki, rytmiki i muzyki. W Domu Kultury nie brakuje  również koncertów znanych gwiazd sceny rodzimej jak i zagranicznej oraz wernisaży. Nie zapominamy również o starszych mieszkańcach dla których działa Klub Kultury Czynnej, w ramach którego organizowane są zajęcia ruchowe, teatralne oraz artystyczne.

Zapraszamy.

Nasze życie, nasze pasje.

Gminny Dom Kultury z Biblioteką tętni życiem dzięki Państwu i dla Państwa

 

Author: Kasia Tkacz