Relacja z wyjazdu orkiestry dętej na koncert do Klubu Wytwórnia w Łodzi

W czwartek 8 listopada członkowie naszej orkiestry mogli posłuchać muzyki na najwyższym poziomie. Do Łodzi w ramach cyklu koncertów „Trwałe Partnerstwo”  zawitała Orkiestra Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie. Koncert miał związek z otwarciem pododdziału lotniczego Sił Powietrznych USA w bazie lotniczej w Łasku.

W wykonaniu orkiestry dętej mogliśmy usłyszeć muzykę operową, klasyczną, jak również przeboje muzyki popularnej i jazzowej. Koncert rozpoczął się od akcentów narodowych dla uczczenia zbliżajacego się Święta Odzyskania Niepodległości – orkiestra wykonała hymny Polski i USA. Mogliśmy usłyszeć m.in.”Resplendent Glory”, „Cry Me A River”, „You Raise Me Up”. W repertuarze orkiestry znalazły się też utwory polskich kompozytorów: „Bohaterom Warszawy” J.Kwiatkowskiego i „Etiuda” H.Czyża.

Mimo późnej godziny owacje na stojąco zmobilizowały orkiestrę do trzech bisów. Temperatura na sali sięgnęła zenitu, gdy orkiestra zagrała wiązankę przebojów Glenna Millera wykonując przy tym wielki show na scenie.

Myślę, że bezpośredni kontakt z orkiestrą dętą wielkiego formatu pokazał naszym młodym muzykom, że praca włożona w naukę gry na instrumencie oraz czas przeznaczony na próby zespołu mogą zaowocować udanymi występami przed publicznością.

P.s.  Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia muzyczne do Gminnego Domu Kultury    w Ksawerowie

                                                                                                                   Marek Smuga

 

Author: Kasia Tkacz