W cieniu Marsa i Wenus – Kosmiczne Ferie

W pierwszym tygodniu ferii na dzieci czekało dużo atrakcji między innymi zajęcia plastyczne. Tematem tygodniowego bloku zajęć był Układ Słoneczny. Wydawać by się mogło, że temat trudny i mało ciekawy dla dziecka a tu niespodzianka. Codziennie na warsztaty przychodzili licznie nowi fascynaci kosmosem. Warto podkreślić, że w zajęciach uczestniczyły nie tylko dzieci z sekcji plastycznej Domu Kultury ale i uczniowie Szkoły Podstawowej w Ksawerowie i Woli Zaradzyńskiej, którzy zawitali do nas po raz pierwszy.
Dzieci zapoznały się z następującą tematyką:
Układ Słoneczny
Co widzimy patrząc w niebo
Mars i Wenus
Każdy temat poprzedzony został prezentacją power point, w której dzieci oglądały zdjęcia konstelacji gwiazd, planet, planetoid oraz statków kosmicznych. Codziennie była ożywiona dyskusja jak wyglądają obce planety, czy istnieje na nich życie.
Dzieci pracowały z wielkim zapałem tworząc kosmiczne roboty. Powstał Łoli, Moli                              i Jagodzianka oraz łazik. Wszystkie prace zdobią Dom Kultury.
Nasze pociechy zmierzyły się również z trudnym tematem jakim było stworzenie planety. Temat pozostawiający szerokie pole do popisu. Powstałe prace są bardzo ciekawe                           i przemyślane, widać na nich twórczą inicjatywę oraz pasję tworzenia.
Kosmiczne Ferie rozbudziły zainteresowania i wyzwoliły twórczy potencjał.
Kosmiczne roboty


Nasze planety

Author: Kasia Tkacz