DKK w jesienny wieczór

Jesień i plucha za oknem, zimno tak, że jedyne o czym marzymy to ciepły koc, kanapa i dobra książka. No, może jeszcze gorąca czekolada w ogromnym kubku ogrzewająca ręce. Pomimo tak niesprzyjających warunków nasi klubowicze postanowili stawić czoło pogodzie i wziąć udział w październikowym Dyskusyjnym Klubie Książki a moderatorzy zapewnili poza dyskusją, pachnące domem ciasto i ciepłe aromatyczne napoje. Pozycją omawianą w tym miesiącu była powieść Andrzeja Saramonowicza „Chłopcy”

Chłopcy to pikantna komedia obyczajowa, pełna sarkazmu, ciętych ripost i celnych obserwacji społecznych. Wyraziste pióro „Saramonowicza Codziennego” sprawia, że Chłopcy są nie tylko inteligentną rozrywką, którą czyta się jednym tchem, a kolejne zdania chce się głośno cytować. W lekkiej formie Saramonowicz przemyca bowiem treści zupełnie niebłahe. Pokazuje do czego prowadzi pogoń za sytym życiem, pełnym sukcesów zawodowych, w którym dorosłość to wiecznie odnawialna nisko oprocentowana karta kredytowa (red. lubimyczytać.pl).

W naszych klubowiczach powieść wzbudziła mieszane uczucia .Od zachwytu po skrajnie odmienne odczucia. Książka na pewno warta przeczytania, choćby po to aby mieć o niej własne zdanie.

Kolejne spotkanie odbędzie się 28 listopada. Przedmiotem dyskusji będzie powieść „Zaklinacz czasu” Mitcha Alboma

14657409_1202350366454840_8171499496356387044_n

Author: Emilia Przybyłek