Wiosenne spotkanie ksawerowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki

20160321_185859
W poniedziałkowy wieczór w pierwszy dzień wiosny przybyło do nas liczne grono wiernych klubowiczów. Gościem specjalnym była Pani redaktor Miesięcznika PabiaNICE, która przeprowadziła wywiad z moderatorami i uczestnikami spotkania o działaniu naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Ponieważ zbliżają się Święta Wielkanocne, to postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i tak przy filiżance gorącej kawy i domowych wypiekach omówić planowaną pozycję książkową . Dzisiejsza dyskusja dotyczyła… ,,opowieści o przeznaczeniu zasłuchanym w szum morza”…(cytat – Danuta Stenka) – polskiej powieści Anny Ficner Ogonowskiej „Alibi na szczęście”.
Wszystkim książka przypadła do gustu. To pełna ciepła i nadziei opowieść o tym, że nic nie zamyka nam drogi do szczęścia. Bo mimo różnych przeciwieństw losu jest zawsze szansa na lepsze ,nowe życie i tylko od nas zależy czy chcemy ją wykorzystać. Tą piękną historię o miłości , napisaną prostą i jednocześnie piękną polszczyzną polecamy czytelnikom, którzy chcą być szczęśliwi i przeżyć wspaniałą miłość.
Dwugodzinne spotkanie minęło w ciepłej, świątecznej atmosferze. Bibliotekarki i klubowicze obdarowali się wzajemnie drobnymi słodkimi upominkami składając sobie serdeczne życzenia.
Następne spotkanie – 25 kwietnia 2016 r. o godz.18:00. Będziemy omawiać powieść Joyca Carola Oates – Przeklęci” Zapraszamy.
20160321_172728

Author: Emilia Przybyłek