Koncert walentynkowy

Karnawał to czas radości, zabawy, muzyki i tańca. Walentynki to święto zakochanych, święto „lubienia się” oraz spotkań z przyjaciółmi.
13 lutego koncert w naszym Domu Kultury połączył te dwie okazje. Publiczność jak zwykle nie zawiodła. W karnawałowe, gorące rytmy wprowadziła nas orkiestra dęta pod batutą Marka Smugi.
Trzeba przyznać, że muzycy robią ogromne postępy i poczynają sobie coraz odważniej. Publiczności brakowało tylko miejsca do tańca.
Walentynkową część koncertu przygotowała sekcja wokalna i kabaretowa pod kierunkiem Piotra Kilańskiego i Weroniki Bochat. W rolę konferansjera i kabareciarza fantastycznie wpisał się Marian Kaleta, który z wrodzonym sobie wdziękiem i humorem zabawiał publiczność. Piosenki o miłości wykonali: Natalia Hibner, Julka Nykiś ,Bożena Krawczyńska, Klaudia Kret ,Justyna Szymańska, Karolina Nowak ,Piotr Zając, Marian Kaleta oraz Mirek Cieszyński. Nie zabrakło nuty refleksyjnej, nastrojowej i miłosnej. Widzowie brali czynny udział w koncercie, włączając się wokalnie do znanych coverów, nie szczędząc przy tym głośnego aplauzu i braw. W czasie koncertu Przewodnicząca Rady Gminy-Maria Wróbel oraz Gospodarz Gminy-Wójt Adam Topolski podsumowali i wręczyli nagrody mieszkańcom, którzy wykazali się największą kreatywnością w konkursie na „Najładniejszą iluminację świąteczną”.
Koncert orkiestry „Chór Rur” żywiołowym repertuarem karnawałowym zakończył czwartkowy wieczór. Rozbawiona publiczność upomniała się o bisy. Wszyscy opuścili Willę Hoffmana w doskonałych nastrojach z piosenką na ustach.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie się w marcu.

Author: Emilia Przybyłek