Narodowe czytanie – Aleksander FredroBiblioteka Gminnego Domu Kultury w Ksawerowie wzięła udział w minioną sobotę – 7 września w tegorocznej akcji publicznego czytania największych polskich dzieł literackich pn. „ NARODOWE CZYTANIE ”ALEKSANDER FREDRO”.
W ten weekend grupa mieszkańców Gminy Ksawerów i okolic (pracownicy Urzędu Gminy Ksawerów oraz innych instytucji działających na terenie naszej gminy) wyruszyła na wycieczkę po Beskidzie Śląskim.
Podróżowaliśmy zwiedzając ciekawe miejsca tego regionu Polski – miasta Wisłę i Pszczynę. Podziwialiśmy piękne górskie krajobrazy, zabytki muzealne, zdobyliśmy szczyt –Czantoria.
W sobotę po trudach górskiej wspinaczki bibliotekarka Elżbieta Świgulska zaprosiła wycieczkowiczów na wieczór literacki –- Poezje Aleksandra Fredry. Poeta ten charakteryzował się ogromnym poczuciem humoru, toteż czytane wiersze i poematy spowodowały, że wieczór upłynął w miłej i wesołej atmosferze. Uczestnicy wieczornego spotkania włączyli się we wspólne czytanie i bawili się doskonale.
W ten sposób uczciliśmy 220 rocznicę urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety – propagując rodzimą literaturę i wzmacniając wspólnotę narodową.

Author: Emilia Przybyłek