Pracownicy

 

pełniący obowiązki Dyrektora Domu Kultury

smugaMAREK SMUGA – magister sztuki, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Łodzi
(studia ukończył z wyróżnieniem) oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich
w zakresie Zarządzania dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury
na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Pracował w Filharmonii Łódzkiej, Teatrze Wielkim w Łodzi, Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach,
Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli, Gminnym Ośrodku Kultury w Brójcach.
Współpracował z Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu, Telewizją PRO-MOK w Pabianicach.
Od 20 lat zajmuje się prowadzeniem orkiestr dętych i big-bandów.
Jest głównym instruktorem muzycznym, realizatorem dźwięku i nagrań, ale przede wszystkim muzykiem instrumentalistą,
aranżerem i kompozytorem. Ma na swoim koncie występy na scenach w kraju i zagranicą (Rawa Blues Festival, Roskilde Festival-Dania).

 

Kierownik ds. administracji i organizacji imprez

monika marek

MONIKA MAREK – magister promocji sztuki, absolwentka Wydziału Filologicznego (kierunek – Kulturoznawstwo, specjalność I – Filmoznawstwo i wiedza o mediach, specjalność II – Promocja sztuki) na Uniwersytecie Łódzkim. Absolwentka Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Organizacji i Zarządzania Placówką Oświaty w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej
I i II stopnia w Pabianicach. Pełni funkcję instruktora teatralnego.

 

 

Instruktorzy

 

EMILIA PRZYBYŁEK – Absolwentka UŁ wydziału Nauka o Wychowaniu na kierunku Terapia przez sztukę. Magister pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz psychopedagogiki w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej
w Łodzi. Animator rozwoju podmiotowości oraz trener działań twórczych – współpracowała z WSHE w Łodzi jako dydaktyk działań twórczych oraz podmiotowości.

 

 

 

kasznicki-pawelPAWEŁ  KASZNICKI -PAWEŁ  KASZNICKI – Jest licencjonowanym instruktorem Zumba , Zumba Kids, należy do światowej organizacji Zumba Instruktor Network. Tancerz. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiał na deskach Szkoły Tańca ,,Kameleon’’ w Pabianicach, klubie tańca ,,Avanti’’ następnie w Łódzkim Domu Kultury. Pracował jako instruktor w Szkole Tańca ,,Image’’ w Ciechanowie, Szkole Tańca ,,Kameleon’’ w Pabianicach oraz instruktor tańca na wielu obozach tanecznych dzieci i młodzieży.
Absolwent AWF Warszawa, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej. Uwielbia taniec i wszelkie dyscypliny sportowe.
Osoba otwarta, życzliwa, łatwo nawiązująca kontakty.

 

 

olga-fidrysiakOLGA FIDRYSIAK – trenerka wokalna, wokalistka jazzowa i estradowa,
studentka Akademii Muzycznej im. G i K Bacewiczów w Łodzi. Jest wielokrotną laureatką ogólnopolskich
i międzynarodowych konkursów piosenki w Polsce i za jej granicami.
Za największe osiągnięcie uważa swój udział w konkursie „Złota Tarka” organizowany w ramach festiwalu jazzu tradycyjnego Old Jazz Meeting. Swoje muzyczne inspiracje Olga czerpie z podróży, które zaraz po muzyce są jej największą pasją. Niezwykle interesuje ją kultura Dalekiego Wschodu.

 

iza

IZABELA WOTA – trener personalny, instruktor rekreacji ruchowej spec. fitness – nowoczesne formy gimnastyki oraz kulturystyki. Prowadzi zajęcia pilates, zdrowy kręgosłup, fitness oraz zajęcia dla dzieci. Potrafi zmobilizować grupę do dużego wysiłku. Uwielbia kontakt z ludźmi, organizuje wiele imprez integracyjnych.
Osoba otwarta, szczera i chętna do współpracy z innymi.

 

 

magda

MAGDALENA JASZCZAK – BIRKOWSKA

Plastyk / Grafik Komputerowy od 2013 roku prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa w GDKzBwK.
Absolwentka: WSHE na wydziale grafiki komputerowej, Studium Techniki Teatralno-Filmowej,
Studium Projektowania Wnętrz.

 

 

KASPER KAWECKI – Absolwent Budownictwa na Politechnice Łódzkiej oraz magistrantem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Ma na swoim koncie medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata w karate tradycyjnym, Mistrzostw oraz Pucharu Polski w brazylijskim jiu jitsu oraz start i 3 miejsce w turnieju ALMMA. Uprawnienia: 1 DAN karate tradycyjne ITKF,6 letnia praktyka trenerska, Instruktor sportu i rekreacji ruchowej ze specjalizacją samoobrona,Licencjonowany instruktor PZKT, ukończył kurs opiekuna kolonijnego dzieci i młodzieży, ratownik Wodny (WOPR), trenuje Karate Tradycyjne od 1997r ,zawodnik kadry narodowej w karate tradycyjnym, medalista mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, medalista mistrzostw Świata i Europy seniorów. Wszechstronny zawodnik sportów i sztuk walki – oprócz karate startował także w bij i mną.
KLAUDIA BARTON Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 4 lat w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli. Przez wiele lat reprezentowała formację ARABESKA i Teatr Tańca Arabeska na wielu scenach, również międzynarodowych w programach takich jak „ Pierwsza Nasza Taka Baśń” , „ Musicalowy Zawrót Głowy 1 i 2 ” ,
„ Śpiąca Królewna” i „ Hity ekranowej muzyki”. Jako czirliderka kibicowała drużynie ZKS GATTA  ACTIVE podczas zmagań futsalowej extraklasy.  Obecnie tancerka Studia Tańca Arabeska, a także instruktor . Obecne  studentka kierunku taniec i choreografia w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi na wydziel artystycznym.

 

SŁAWOMIR SKOREK – Magister sztuki, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Muzyk – pedagog, specjalista od nauki gry na instrumentach klawiszowych (akordeon, pianino, keyboard), prowadzenia indywidualnych zajęć wokalnych oraz dyrygowania chórami i zespołami wokalnymi. Przekrój działalności muzycznej: Państwowa Szkoła Muzyczna I st., Ognisko Muzyczne i Szkoła Podstawowa Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, Miejski Ośrodek Kultury w Koluszkach, współpraca z Gimnazjum w Popielawach i licznymi przedszkolami.
Obecnie pełni funkcję dyrygenta chóru „Gloria” w Woli Zaradzyńskiej oraz nauczyciela gry na pianinie i instruktora muzykoterapii w GDKzB w Ksawerowie. Najważniejszą działalnością jest kierowanie Prywatnym Ośrodkiem Muzycznym „Talent i Muzyka” w Tomaszowie Mazowieckim od 1999 roku. W POM TiM, oprócz szkolenia muzycznego dzieci, młodzieży i dorosłych, zajmuje się nagraniami solistów (studio) i zespołów (live) oraz kompozycją
i aranżacją.

 

Pracownicy Biblioteki

ANDŻELIKA BAJ – od 15 lat związana z Biblioteką w Ksawerowie. Mężatka. Mama 3 córek. Mól książkowy, zakochany w Bieszczadach. Instruktor ZHP.

 

 

 

 

ela-swigulskaELŻBIETA ŚWIGULSKA – bibliotekarz z zawodu i zamiłowania. Lubi czytać książki od dziecka. Z biblioteką związana od zawsze, 30- letni staż pracy w Gminnej Bibliotece.Osoba otwarta, przyjazna ludziom, łatwo nawiązuje kontakty co przekłada się na kontakty z czytelnikami.

 

 

Pracownicy Administracji

 

ELŻBIETA KOPER – absolwentka UŁ na wydziale Prawo i Administracja. Magister administracji. Osoba otwarta, życzliwa. Mama dwójki urwisów. Lubi czytać.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz