Pracownicy

Dyrektor Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

Marek Smuga

Marek Smuga dyrektor Gminnego Domu Kultury z Biblioteka w Ksawerowie

Magister sztuki, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Łodzi (studia ukończone z wyróżnieniem) oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich w zakresie Zarządzania dla Twórców, Artustów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Pracował w Filharmonii Łódzkiej, Teatrze Wielkim w Łodzi, Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach, Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli, Gminnym Ośrodku Kultury w Brójcach. Współpracował z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zgierzu, Telewizją PRO – MOK w Pabianicach.
Od 20 lat zajmuje się prowadzeniem orkiestr dętych i big – bandów.
Jest głównym instruktorem muzycznym, realizatorem dźwięku i nagrań, ale przede wszsytkim muzykiem instrumentalistą, aranżerem i kompozytorem. Ma na swoim koncie występy na scenach w kraju i zagranicą (Rawa Blues Festival, Roskilde Festival – Dania).

Kierownik administracyjno – organizacyjny

Monika Markiewicz

Monika Marek kierownik administracyjno - organizacyjny

Magister promocji sztuki, absolwentka Wydziału Filiologicznego
(kierunek Kulturoznawstwo, specjalność I stopnia – Filmoznawstwo i wiedza o mediach, specjalność II stopnia – Promocja Sztuki) na Uniwersytecie Łódzkim. Absolwentka Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Organizacji i Zarządzania Placówką Oświaty w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach.

Instruktorzy

Michał Makulski

Michał Makulski

Muzyk z wykształcenia, głównie kompozytor i aranżer, ale także pianista, organista, akordeonista, grający również na wielu innych instrumentach. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na kierunku kompozycja i aranżacja. Na tej uczelni uzyskał również tytuł doktora sztuk muzycznych. Kompozytor muzyki jazzowej, symfonicznej, chóralnej i elektronicznej, a także teatralnej i filmowej. Muzyk występujący od ponad dwudziestu lat na licznych scenach w Polsce i za granicą. Wykładowca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Pasjonat publicystyki i historii. Szczęśliwy ojciec czwórki dzieci.

Emilia Przybyłek

Emilia Prybyłek

Prowadzi zajęcia:  Akademia Krasnoludka, Akademia Wyobraźni, Plastyka dla dzieci, Zabawny skrawek, Rękodzieło dla dzieci, Mądra sowa.

Absolwentka UŁ Wydziału Nauka o Wychowaniu na kierunku Terapia przez sztukę. Magister pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz psychopedagogiki w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej
w Łodzi. Animator rozwoju podmiotowości oraz trener działań twórczych – współpracowała z WSHE w Łodzi jako dydaktyk działań twórczych oraz podmiotowości.

Paweł Kasznicki

Paweł Kasznicki

Instruktor Zumby, Zumba Kids, Taniec towarzyski

Jest licencjonowanym instruktorem Zumba , Zumba Kids, należy do światowej organizacji Zumba Instruktor Network. Tancerz. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiał na deskach Szkoły Tańca ,,Kameleon’’ w Pabianicach, klubie tańca ,,Avanti’’ następnie w Łódzkim Domu Kultury. Pracował jako instruktor w Szkole Tańca ,,Image’’ w Ciechanowie, Szkole Tańca ,,Kameleon’’ w Pabianicach oraz instruktor tańca na wielu obozach tanecznych dzieci i młodzieży.
Absolwent AWF Warszawa, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej. Uwielbia taniec i wszelkie dyscypliny sportowe.
Osoba otwarta, życzliwa, łatwo nawiązująca kontakty.

Olga Fidrysiak – Myszkowska

Olga Fidrysiak - Myszkowska

Instruktorka Studia Piosenki GDKzB

trenerka wokalna, wokalistka jazzowa i estradowa,
Absolwentka  międzynarodowych konkursów piosenki w Polsce i za jej granicami.
Za największe osiągnięcie uważa swój udział w konkursie „Złota Tarka” organizowany w ramach festiwalu jazzu tradycyjnego Old Jazz Meeting. Swoje muzyczne inspiracje Olga czerpie z podróży, które zaraz po muzyce są jej największą pasją. Niezwykle interesuje ją kultura Dalekiego Wschodu.

Magdalena Jaszczak – Birkowska

Magdalena Jaszczak - Birkowska

Instruktorka: malarstwa

Plastyk / Grafik Komputerowy od 2013 roku prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa w GDKzBwK.
Absolwentka: WSHE na wydziale grafiki komputerowej, Studium Techniki Teatralno-Filmowej,
Studium Projektowania Wnętrz.

Izabela Wota

Iza Wota

Instruktorka: fitness, pilates
trener personalny, instruktor rekreacji ruchowej spec. fitness – nowoczesne formy gimnastyki oraz kulturystyki. Prowadzi zajęcia pilates, zdrowy kręgosłup, fitness oraz zajęcia dla dzieci. Potrafi zmobilizować grupę do dużego wysiłku. Uwielbia kontakt z ludźmi, organizuje wiele imprez integracyjnych.
Osoba otwarta, szczera i chętna do współpracy z innymi.

Dariusz Maj

Dariusz Maj

Instruktor gry na bębnach, gitarze, perkusji

Muzyk z zawodu i zamiłowania, gitarzysta, perkusista. Przez wiele lat współpracujący z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Bydgoszcz, Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Kraków, estradą warszawską, krakowską, łódzką, Pagartem, ZPRami. Jako muzyk sekcyjny towarzyszący wybitnym polskim artystom estrady. Realizował liczne kontrakty zagraniczne w Norwegii, Finlandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kuwejcie i Niemczech. Laureat wielu nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych, jazzowych i akordeonowych z zespołem Marcin Janiszewski Band i Kapela Jankiela. Bandleader  zespołów Obsession, Merry Go Round, Karuzela.

Mikołaj Ogiński

Mikołaj Ogiński

Prowadzi warsztaty komputerowe oraz zajęcia komputer dla seniora. Absolwent Politechniki Łódzkiej na wydziale Architektury. Rysownik, fotograf. Zajmuje się również fotografią analogową. Założyciel Koła Naukowego Politechniki Łódzkiej KSN „Analog”. Szczególnie zainteresowany wszelkimi technikami audiowizualnymi- film, reportaż itp. Od niedawna tworzy kronikę filmową Ksawerowa.

Justyna Kierlik

Prowadzi „English Club”. Ukończyła studia licencjackie, specjalność: nauczanie języka angielskiego w Nauczycielskim Collegium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia magisterskie w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej na wydziale: filologia angielska, specjalność kulturowa. Język angielski i kultura krajów anglojęzycznych to jej pasja.

Adriana Jabłońska

Adriana Jabłońska

Dusza artystyczna, która narodziła się w Państwowej Szkole Baletowej w Łodzi. To właśnie tam odkryła w sobie talent pedagoga i choreografa, umiejętność nauczania, przekazywania wiedzy i wspierania w rozwoju. Dlatego też ukończyła studia pedagogiczne. Zawodowo od prawie 30 lat wspiera kobiety w każdym wieku w budowaniu ich poczucia własnej
wartości, pewności siebie i wizerunku osobistego.
Pasjonatka tańca, która preferuje i promuje rozpoczynanie przygody z tańcem od jak najwcześniejszych lat życia. Nie każdy musi zostać tancerzem, jednak każdy może poruszać się z gracją, lekkością, aby nawet boso zdobywać szczyty. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem trenerskim, menedżerskim i pedagogicznym.

Pracownicy Biblioteki

Elżbieta Świgulska

Elżbieta Świgulska

Bibliotekarz z zawodu i zamiłowania. Lubi czytać książki od dziecka. Z biblioteką związana od zawsze, 33- letni staż pracy w Gminnej Bibliotece.Osoba otwarta, przyjazna ludziom, łatwo nawiązuje kontakty co przekłada się na kontakty z czytelnikami.

Andżelika Baj

Andżelika Baj

Od 20 lat związana z Biblioteką w Ksawerowie. Mężatka. Mama 3 córek. Mól książkowy, zakochany w Bieszczadach. Instruktor ZHP.

Pracownicy Administracji

Iwona Okruszek – sekretarka

Longina Dylik – księgowa

Pracownicy Gospodarczy

Małgorzata Bugajewska

Elżbieta Dębowska – Tomaszewska

Ela

Krzystof Bialik

Dodaj komentarz