Pracownicy

Dyrektor Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie

smugaMAREK SMUGA – magister sztuki, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Łodzi
(studia ukończył z wyróżnieniem) oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich
w zakresie Zarządzania dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury
na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
Pracował w Filharmonii Łódzkiej, Teatrze Wielkim w Łodzi, Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach,
Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli, Gminnym Ośrodku Kultury w Brójcach.
Współpracował z Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu, Telewizją PRO-MOK w Pabianicach.
Od 20 lat zajmuje się prowadzeniem orkiestr dętych i big-bandów.
Jest głównym instruktorem muzycznym, realizatorem dźwięku i nagrań, ale przede wszystkim muzykiem instrumentalistą,
aranżerem i kompozytorem. Ma na swoim koncie występy na scenach w kraju i zagranicą (Rawa Blues Festival, Roskilde Festival-Dania).


Kierownik ds. administracji i organizacji imprez

MONIKA MARKIEWICZ – magister promocji sztuki, absolwentka Wydziału Filologicznego (kierunek – Kulturoznawstwo, specjalność I – Filmoznawstwo i wiedza o mediach, specjalność II – Promocja sztuki) na Uniwersytecie Łódzkim. Absolwentka Podyplomowych Studiów Zarządzania Kulturą na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Organizacji i Zarządzania Placówką Oświaty w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej
I i II stopnia w Pabianicach. Pełni funkcję instruktora teatralnego.

 

 

Instruktorzy

 

MICHAŁ MAKULSKI – muzyk z wykształcenia, głównie kompozytor i aranżer, ale także pianista, organista, akordeonista, grający również na wielu innych instrumentach. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na kierunku kompozycja i aranżacja. Na tej uczelni uzyskał również tytuł doktora sztuk muzycznych. Kompozytor muzyki jazzowej, symfonicznej, chóralnej i elektronicznej, a także teatralnej i filmowej. Muzyk występujący od ponad dwudziestu lat na licznych scenach w Polsce i za granicą. Wykładowca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Pasjonat publicystyki i historii. Szczęśliwy ojciec czwórki dzieci.

 

 

EMILIA PRZYBYŁEK – prowadzi zajęcia:  Akademia Krasnoludka, Akademia Wyobraźni, Plastyka dla dzieci, Zabawny skrawek, Rękodzieło dla dzieci, Mądra sowa.

Absolwentka UŁ Wydziału Nauka o Wychowaniu na kierunku Terapia przez sztukę. Magister pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz psychopedagogiki w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej
w Łodzi. Animator rozwoju podmiotowości oraz trener działań twórczych – współpracowała z WSHE w Łodzi jako dydaktyk działań twórczych oraz podmiotowości.

 

PAWEŁ  KASZNICKI – instruktor Zumby, Zumba Kids, Taniec towarzyski

Jest licencjonowanym instruktorem Zumba , Zumba Kids, należy do światowej organizacji Zumba Instruktor Network. Tancerz. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiał na deskach Szkoły Tańca ,,Kameleon’’ w Pabianicach, klubie tańca ,,Avanti’’ następnie w Łódzkim Domu Kultury. Pracował jako instruktor w Szkole Tańca ,,Image’’ w Ciechanowie, Szkole Tańca ,,Kameleon’’ w Pabianicach oraz instruktor tańca na wielu obozach tanecznych dzieci i młodzieży.
Absolwent AWF Warszawa, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej. Uwielbia taniec i wszelkie dyscypliny sportowe.
Osoba otwarta, życzliwa, łatwo nawiązująca kontakty.

OLGA FIDRYSIAK – MYSZKOWSKA – instruktorka Studia Piosenki GDKzB

trenerka wokalna, wokalistka jazzowa i estradowa,
Absolwentka  międzynarodowych konkursów piosenki w Polsce i za jej granicami.
Za największe osiągnięcie uważa swój udział w konkursie „Złota Tarka” organizowany w ramach festiwalu jazzu tradycyjnego Old Jazz Meeting. Swoje muzyczne inspiracje Olga czerpie z podróży, które zaraz po muzyce są jej największą pasją. Niezwykle interesuje ją kultura Dalekiego Wschodu.

 

MAGDALENA JASZCZAK – BIRKOWSKA – instruktorka: malarstwa

Plastyk / Grafik Komputerowy od 2013 roku prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa w GDKzBwK.
Absolwentka: WSHE na wydziale grafiki komputerowej, Studium Techniki Teatralno-Filmowej,
Studium Projektowania Wnętrz.

 

 

 

KASPER KAWECKI – trener karate

Absolwent Budownictwa na Politechnice Łódzkiej oraz magistrantem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Ma na swoim koncie medale Mistrzostw Polski, Europy i Świata w karate tradycyjnym, Mistrzostw oraz Pucharu Polski w brazylijskim jiu jitsu oraz start i 3 miejsce w turnieju ALMMA. Uprawnienia: 1 DAN karate tradycyjne ITKF,6 letnia praktyka trenerska, Instruktor sportu i rekreacji ruchowej ze specjalizacją samoobrona,Licencjonowany instruktor PZKT, ukończył kurs opiekuna kolonijnego dzieci i młodzieży, ratownik Wodny (WOPR), trenuje Karate Tradycyjne od 1997r ,zawodnik kadry narodowej w karate tradycyjnym, medalista mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, medalista mistrzostw Świata i Europy seniorów. Wszechstronny zawodnik sportów i sztuk walki – oprócz karate startował także w bij i mną.

 

IZABELA WOTA – instruktorka: fitness, pilates
trener personalny, instruktor rekreacji ruchowej spec. fitness – nowoczesne formy gimnastyki oraz kulturystyki. Prowadzi zajęcia pilates, zdrowy kręgosłup, fitness oraz zajęcia dla dzieci. Potrafi zmobilizować grupę do dużego wysiłku. Uwielbia kontakt z ludźmi, organizuje wiele imprez integracyjnych.
Osoba otwarta, szczera i chętna do współpracy z innymi.

 

 

 

DARIUSZ MAJ – instruktor gry na bębnach, gitarze, perkusji

Muzyk z zawodu i zamiłowania, gitarzysta, perkusista. Przez wiele lat współpracujący z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Bydgoszcz, Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Kraków, estradą warszawską, krakowską, łódzką, Pagartem, ZPRami. Jako muzyk sekcyjny towarzyszący wybitnym polskim artystom estrady. Realizował liczne kontrakty zagraniczne w Norwegii, Finlandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kuwejcie i Niemczech. Laureat wielu nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych, jazzowych i akordeonowych z zespołem Marcin Janiszewski Band i Kapela Jankiela. Bandleader  zespołów Obsession, Merry Go Round, Karuzela.

MIKOŁAJ OGIŃSKI – KAMIŃSKI – Prowadzi warsztaty komputerowe oraz zajęcia komputer dla seniora. Absolwent Politechniki Łódzkiej na wydziale Architektury. Rysownik, fotograf. Zajmuje się również fotografią analogową. Założyciel Koła Naukowego Politechniki Łódzkiej KSN „Analog”. Szczególnie zainteresowany wszelkimi technikami audiowizualnymi- film, reportaż itp. Od niedawna tworzy kronikę filmową Ksawerowa.

 

 

 

JUSTYNA KIERLIK – prowadzi „English Club”. Ukończyła studia licencjackie, specjalność: nauczanie języka angielskiego w Nauczycielskim Collegium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia magisterskie w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej na wydziale: filologia angielska, specjalność kulturowa. Język angielski i kultura krajów anglojęzycznych to jej pasja.

Pracownicy Biblioteki

ANDŻELIKA BAJ – od 20 lat związana z Biblioteką w Ksawerowie. Mężatka. Mama 3 córek. Mól książkowy, zakochany w Bieszczadach. Instruktor ZHP.

 

 

 

 

ela-swigulskaELŻBIETA ŚWIGULSKA – bibliotekarz z zawodu i zamiłowania. Lubi czytać książki od dziecka. Z biblioteką związana od zawsze, 30- letni staż pracy w Gminnej Bibliotece.Osoba otwarta, przyjazna ludziom, łatwo nawiązuje kontakty co przekłada się na kontakty z czytelnikami.

 

 

Pracownicy Administracji

 

ELŻBIETA KOPER – absolwentka UŁ na wydziale Prawo i Administracja. Magister administracji. Osoba otwarta, życzliwa. Mama dwójki urwisów. Lubi czytać.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz